Promocje biletów lotniczych z lotniska Lublin Świdnik

Lublin Airport

ul. Hempla 6, 20-008 Lublin

Lotnisko Lublin to jeden z najmłodszych portów lotniczych w Polsce. Do użytku oficjalne zostało oddane pod koniec października 2012 roku, a pierwsze loty odbyły się w grudniu. Budowa portu trwała 2 lata, w trakcie których powstał jeden z najnowocześniejszych portów lotniczych w Polsce. Terminal pasażerski liczy 11 tys. m kw. i składa się z trzech skrzydeł. Hala odlotów oraz strefa odlotów mają charakter przestrzeni otwartej. Jeszcze przed otwarciem lotnisko Lublin zostało finalistą ogólnopolskiego konkursu Życie w Architekturze.

Jako pierwsze połączenia z Lublina ogłosiły tanie linie lotnicze Ryanair oraz Wizz Air oraz przewoźnicy czarterowi, którzy mają zamiar latać z nowego portu m.in. do Bułgarii, Egiptu, Chorwacji czy Tunezji.

Lotnisko Lublin powstało tuż obok fabrycznego lotniska Świdnik. Decyzja o budowie cywilnego portu lotniczego w Świdniku zapadła w 2007 roku, a już w marcu 2008 roku spółka Port Lotniczy Świdnik SA zakupiła pierwsze nieruchomości pod budowę. Prace budowlane zostały zakończone zgodnie z planem w październiku 2012 roku. Oficjalna nazwa międzynarodowa nowego lotniska to Lublin Airport.