Poradnik Podróżnika

pdf drukuj Podziel się wrzuć na Facebooka wyślij e-mailem

Jak zapłacić za bilet lotniczy?

Jak zapłacić za bilet lotniczy?

W serwisie biletylotnicze.pl masz do wyboru dwa sposoby płatności:

  1. Kartą kredytową
  2. Tradycyjnym przelewem bankowym

1. Płatność kartą kredytową

- dane kart kredytowych są bezpieczne, gdyż zawsze są użyte tylko jeden raz, do obsługi danej transakcji,

- wszystkie dane wypisane podczas rezerwacji muszą być zgodne z danymi na karcie kredytowej,

- korzystając z płatności kartą kredytową, informacja o kodzie lub numerze biletu elektronicznego zostanie wygenerowania natychmiast po zatwierdzeniu transakcji. Od tego momentu cena zakupionego biletu nie może ulec zmianie.

- kartą kredytową możesz też zapłacić, dzwoniąc na infolinię.

Podczas płatności kartą należy pamiętać, że tanie linie lotnicze pobierają dodatkową opłatę za transakcję, której wysokość uzależniona jest od rodzaju karty kredytowej i ustalana jest indywidualnie przez przewoźników. Również wybierając opcję płatności za bilet przelewem, opłaty dodatkowej nie da się uniknąć, gdyż serwis biletylotnicze.pl dokonuje zapłaty za lot na rzecz linii lotniczych za pomocą karty kredytowej. W rejsowych liniach lotniczych zarówno płatność kartą kredytową, jak i przelewem nie wiąże się z dodatkowymi opłatami.

2. Płatność przelewem

Bilet lotniczy można również opłacić za pomocą przelewu bankowego na poczcie lub poprzez elektroniczne konto bankowe. Dane niezbędne do przelewu, czyli adres, numer konta, tytuł wpłaty zostaną podane po zakończeniu procesu rezerwacji. Dane te zostają także przesłane na adres e-mail.

Należy pamiętać, że przy wyborze opcji płatności przelewem rezerwacja zostaje potwierdzona dopiero na podstawie przesłanego do nas potwierdzenia bądź zaksięgowania środków na naszym koncie. Opcja płatności przelewem jest całkowicie darmowa w serwisie biletylotnicze.pl., a dodatkowa opłata naliczana jest przez tanie linie lotnicze, które pobierają dodatkowe kwoty za opłatę kartą kredytową.

Rezerwując bilet lotniczy w tanich liniach lotniczych, należy dokonać płatności jak najszybciej – jeśli nie możesz zrealizować przelewu w przeciągu 4 godzin, prosimy o kontakt z naszą infolinią. Kupując bilet rejsowych linii lotniczych, zostaniesz poinformowany o ostatecznej dacie wykupu biletu. 

Czy ten artykuł zawierał przydatne informacje?

Tak Nie
* - pola wymagane

Podziel się tym artykułem przez e-mail

Wyszukiwanie połączenia

Link: http://www.biletylotnicze.pl/poradnik-podroznika/Rezerwacja-i-platnosc/Jak-zaplacic-za-bilet-lotniczy