Poradnik Podróżnika

pdf drukuj Podziel się wrzuć na Facebooka wyślij e-mailem

Informacje na temat dojazdu na i z portu lotniczego

Kilka przydatnych informacji na temat dojazdu na i z portu lotniczego:

W Polsce lotniska zlokalizowane są zazwyczaj w pobliżu miast, a dojazd z samego centrum miasta nie stanowi problemu. Porty lotnicze zazwyczaj obsługiwane są przez miejskie linie autobusowe, autobusy lotniskowe tzw. shuttle bus lub airport bus lub kolejki miejskie (np. port lotniczy w Krakowie).

Porty lotnicze zagraniczne również są bardzo dobrze skomunikowane z centrami miast. Oprócz linii kolejowych i autobusowych, wiele portów lotniczych posiada również stacje metra.

O transport na lotnisko i z lotniska należy zatroszczyć się jeszcze przed rozpoczęciem podróży. Informacje na temat dojazdu na i z lotniska znajdują się na stronach internetowych poszczególnych lotnisk.

Pamiętaj, że tanie linie lotnicze korzystają zazwyczaj z portów lotniczych znacznie oddalonych od centrum miast. Warto więc przed wylotem upewnić się, gdzie zlokalizowane jest lotnisko i zarezerwować dodatkowy czas na transport.

Przed wylotem upewnij się również, na które lotnisko lecisz oraz skąd odbywa się Twój lot powrotny.  Wiele dużych miast np. Londyn czy Paryż, posiada kilka lotnisk.

Większość lotnisk posiada wypożyczalnie samochodów renomowanych zagranicznych sieci oraz parkingi, na których można pozostawić samochód. Przed wylotem warto zapoznać się z cennikiem opłat za parking.

Czy ten artykuł zawierał przydatne informacje?

Tak Nie
* - pola wymagane

Podziel się tym artykułem przez e-mail

Wyszukiwanie połączenia

Link: http://www.biletylotnicze.pl/poradnik-podroznika/Przed-wylotem/Kilka-przydatnych-informacji-na-temat-dojazdu-na-i-z-lotniska