Poradnik Podróżnika

pdf drukuj Podziel się wrzuć na Facebooka wyślij e-mailem

Zakrzepica i inne choroby

Zakrzepica i inne choroby

Ryzyko zakrzepicy występuje najczęściej na długich trasach, kiedy pasażerowie są zmuszeni do przebywania przed dłuższy czas w jednej pozycji. Często jedynymi objawami zakrzepicy jest uczucie drętwienia lub opuchnięcie kończyn. W rzadkich przypadkach skrawki zakrzepu mogą dostać się do serca lub płuc, stanowiąc zagrożenie dla życia. Ryzyko wystąpienia zakrzepicy żył głębokich, choć małe, jest poważnym zagrożeniem m.in. dla osób starszych, osób z nadwagą, kobiet w ciąży, osób chorujących na raka, kobiet zażywających środki antykoncepcyjne i jednocześnie palących papierosy. Wszystkie wyżej wymienione osoby planujące długodystansową podróż powinny przed podróżą skonsultować się z lekarzem!

Jak uniknąć zakrzepicy?

-postaraj się co jakiś czas zginać nogi i ręce, unikaj ich krzyżowania,

- pij dużo wody, unikaj natomiast alkoholu i kofeiny,

- na czas podróży załóż luźne, wygodne ubranie.

Inne choroby:

- osoby z chorobami zakaźnymi nie powinny latać samolotami,

- niska wilgotność panująca w samolocie może spowodować uczucie suchości w oczach, ustach i nosie - pasażerom noszącym szkła kontaktowe radzimy założyć na czas lotu okulary; -wszystkim osobom zalecamy picie dużych ilości wody, żeby nie dopuścić do odwodnienia organizmu,

- podróżni z wszczepionym stymulatorem serca mogą podróżować samolotem, jednakże należy pamiętać, że stymulatory serca z elektrodą unipolarną są podatne na elektroniczne interferencje podczas lotów,

- w przypadku chorób przewlekłych przed podróżą skonsultuj się z lekarzem.

Bóle uszu

Ból uszu to dolegliwość, która pojawia się podczas lotu na skutek zmian ciśnienia. Jest to dolegliwość szczególnie dotkliwa dla osób z zaburzeniami układu oddechowego.

Osoby, które przechodzą zapalenie ucha, nosa lub zatok, powinny poradzić się lekarza przed wylotem. Ból uszu można złagodzić za pomocą prostych metod. Co jakiś czas należy ziewać i przełykać ślinę – pomocne jest również żucie gumy. Można również spróbować wydmuchiwać powietrze z płuc przez nos z jednoczesnym jego zatykaniem.

Czy ten artykuł zawierał przydatne informacje?

Tak Nie
* - pola wymagane

Podziel się tym artykułem przez e-mail

Wyszukiwanie połączenia

Link: http://www.biletylotnicze.pl/poradnik-podroznika/Porady-zdrowotne/Zakrzepica-i-inne-choroby