Poradnik Podróżnika

pdf drukuj Podziel się wrzuć na Facebooka wyślij e-mailem

Strach przed lotem – jak go pokonać?

Strach przed lotem – jak go pokonać?

Wiele osób, szczególnie przed swoją pierwszą podróżą samolotową, odczuwa strach przed lotem. Uczucie niepewności i dyskomfortu może pojawić się już na kilka tygodni przed planowanym wylotem.

Aby opanować strach przed podrożą, warto zapoznać się z wszelkimi procedurami, z jakimi można mieć styczność przed i podczas lotu, takim jak odprawa biletowo-bagażowa i kontrola bezpieczeństwa na lotnisku, czy też procedura wejścia na pokład samolotu. Jeśli pierwsza podróż samolotem jest dla Ciebie wyjątkowo stresującym przeżyciem, warto ją odbyć z członkiem rodziny lub przyjacielem. Bliska osoba przy boku na pewno pomoże opanować uczucie lęku.

Choć większość linii lotniczych zaleca przybycie na lotnisko na 2 godziny przed planowanym odlotem, warto pojawić się w porcie lotniczym jeszcze wcześniej. Czas spędzony na lotnisku pozwoli Ci oswoić się z atmosferą podróży.

Podczas lotu należy spróbować nie myśleć o lękach – można zabrać z sobą w podróż dobrą lekturę lub skorzystać z oferty audio-video.

W sytuacji kiedy strach jest bardzo uciążliwy, warto przed wylotem zasięgnąć opinii lekarza, który w uzasadnionych przypadkach pomoże dobrać odpowiednie środki uspokajające.

Czy ten artykuł zawierał przydatne informacje?

Tak Nie
* - pola wymagane

Podziel się tym artykułem przez e-mail

Wyszukiwanie połączenia

Link: http://www.biletylotnicze.pl/poradnik-podroznika/Porady-zdrowotne/Strach-przed-lotem-jak-go-pokonac