Poradnik Podróżnika

pdf drukuj Podziel się wrzuć na Facebooka wyślij e-mailem

Jak zadbać o bezpieczeństwo w podróży?

Jak zadbać o bezpieczeństwo w podróży?

Przed wylotem

Przed oraz w trakcie podróży warto zadbać o swoje bezpieczeństwo. Przed wylotem upewnij się czy w Twoim bagażu nie znajdują się przedmioty, których nie wolno przewozić samolotem. Wszystkie ostre przedmioty typu nożyczki czy narzędzia należy spakować do bagażu rejestrowanego, gdyż ich przewóz w bagażu podręcznym jest niedozwolony.

Na lotnisku oraz w innych zatłoczonych miejscach publicznych zachowaj szczególną ostrożność. Dokumenty oraz pieniądze noś zawsze w bezpiecznym miejscu. Środki płatnicze przewoź w różnych miejscach – np. część gotówki noś przy sobie, część w bagażu podręcznym, a część w rejestrowanym. W miejscach zatłoczonych plecaki, torby czy torebki warto nosić z przodu lub pod ramieniem, zamknięciem do siebie.

Nigdy nie pozostawiaj swojego bagażu bez opieki, czy to na lotnisku czy w innych miejscach. Jeśli zauważysz taki bagaż na terenie lotniska, natychmiast poinformuj o tym obsługę lotniska.

W samolocie

Aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji podczas lotu, umieść bagaż podręczny pod siedzeniem lub w półce bagażowej. Uważnie wysłuchaj uwag obsługi samolotu na temat procedur bezpieczeństwa – zwróć szczególną uwagę na rozmieszczenie wyjść ewakuacyjnych. Jeśli zauważysz jakiekolwiek niepokojące zjawisko, poinformuj o tym natychmiast obsługę samolotu. W razie wystąpienia jakiegokolwiek zagrożenia zawsze stosuj się do poleceń obsługi

Czy ten artykuł zawierał przydatne informacje?

Tak Nie
* - pola wymagane

Podziel się tym artykułem przez e-mail

Wyszukiwanie połączenia

Link: http://www.biletylotnicze.pl/poradnik-podroznika/Porady-zdrowotne/Jak-zadbac-o-bezpieczenstwo-w-podrozy