Poradnik Podróżnika

pdf drukuj Podziel się wrzuć na Facebooka wyślij e-mailem

Jak uniknąć choroby lokomocyjnej?

Jak uniknąć choroby lokomocyjnej?

Choroba lokomocyjna, czyli nieprzyjemne odczucia związane z poruszaniem się różnego rodzaju środkami transportu, w tym samolotem, pojawia się zazwyczaj już w trakcie przemieszczania się samolotu po płycie lotniska. Objawy nasilają się podczas startu oraz tuż po stracie, kiedy znika z pola widzenia horyzont ziemi.

Aby złagodzić dolegliwości takie jak nudności i złe samopoczucie, nie należy podróżować na pusty żołądek. Niemniej należy zrezygnować z obfitych posiłków przed wylotem, picia mocnej kawy i herbaty, alkoholu oraz palenia tytoniu. Najlepszym rozwiązaniem jest lekki posiłek oraz przegryzanie przekąsek (najlepiej suchych ciasteczek czy krakersów) podczas podróży. Nieocenionym środkiem, który pomaga zwalczyć zaburzenia związane z układem równowagi jest też witamina B1. Znajduje się ona w takich produktach jak płatki owsiane, ryby, ryż czy wieprzowina. Naturalnym środkiem, który pomaga zwalczać nudności jest też imbir czy też herbatka imbirowa.

Osoby cierpiące na chorobę lokomocyjną powinny wybierać miejsca w samolocie nad skrzydłem, gdzie turbulencje są najmniej odczuwalne.

Czy ten artykuł zawierał przydatne informacje?

Tak Nie
* - pola wymagane

Podziel się tym artykułem przez e-mail

Wyszukiwanie połączenia

Link: http://www.biletylotnicze.pl/poradnik-podroznika/Porady-zdrowotne/Jak-uniknac-choroby-lokomocyjnej