Poradnik Podróżnika

pdf drukuj Podziel się wrzuć na Facebooka wyślij e-mailem

Jak wygląda wejście pasażerów do samolotu?

Jak wygląda wejście pasażerów do samolotu?

Po dokonaniu odprawy biletowo-bagażowej oraz przejściu przez kontrolę bezpieczeństwa pasażerowie oczekują na wejście na pokład samolotu w tzw. holu odlotów. Wejście do samolotu odbywa się za pomocą tzw. gates, czyli wyjść. Do każdego lotu przyporządkowane jest wyjście, przy którym należy oczekiwać na wejście do samolotu.

W odpowiednim czasie obsługa lotniska poinformuje o gotowości przyjęcia pasażerów na pokład samolotu. Odpowiednia informacja wyświetli się również na monitorach umieszczonych w holu odlotów.

Pasażerowie są wpuszczani na pokład samolotu poprzez tzw. rękaw lub wychodzą bezpośrednio na płytę lotniska. Jeśli samolot zaparkowany jest dalej, pasażerowie zostają przewożeni do samolotu autobusem.

Należy pamiętać, że w pierwszej kolejności na pokład samolotu wpuszczani się pasażerowie niepełnosprawni, osoby podróżujące z małymi dziećmi oraz kobiety ciężarne. Także podróżni, którzy wykupili pierwszeństwo wejścia na pokład podczas rezerwacji biletu lotniczego są wpuszczani jako pierwsi do samolotu.

Zajmowanie miejsc w samolocie

Tanie linie lotnicze nie przydzielają pasażerom numerów miejsc w samolocie, dlatego podróżni podczas wchodzenia do samolotu zajmują miejsca według uznania. Rezerwacja wybranego miejsca jest możliwa – można jej dokonać za pośrednictwem infolinii. W tanich liniach lotniczych jest to usługa płatna.

W rejsowych liniach lotniczych wcześniejsza rezerwacja miejsca jest możliwa, choć nie dotyczy to wszystkich lotów. W celu dokonania rezerwacji należy skontaktować się z naszą infolinią. W rejsowych liniach lotniczych jest to usługa bezpłatna. Jeśli rezerwacja miejsca nie została dokonana wcześniej, pasażerowie otrzymują numer siedzenia podczas odprawy biletowo-bagażowej.

Ze względów bezpieczeństwa rezerwacja niektórych miejsc w samolocie nie jest możliwa. Na przykład miejsca przy wyjściach awaryjnych czy na skrzydłach samolotu mogą zajmować jedynie pasażerowie w pełni sprawni.

Czy ten artykuł zawierał przydatne informacje?

Tak Nie
* - pola wymagane

Podziel się tym artykułem przez e-mail

Wyszukiwanie połączenia

Link: http://www.biletylotnicze.pl/poradnik-podroznika/Podczas-lotu/Wejscie-na-poklad-samolotu