Poradnik Podróżnika

pdf drukuj Podziel się wrzuć na Facebooka wyślij e-mailem

Niemowlęta, dzieci i młodzież

Niemowlęta, dzieci i młodzież

W tanich i rejsowych liniach lotniczych za niemowlęta uważani są pasażerowie od 0 do 2 roku życia, natomiast za dzieci uważa się pasażerów od 2 roku życia. W tanich liniach lotniczych górna granica wieku dla dzieci ustalana jest indywidualnie przez linie lotnicze – np. linie lotnicze Ryanair pozwalają podróżować samodzielnie osobom, które ukończyły 16 lat, z kolei Wizz Air zezwala na samodzielne podróżowanie młodzieży od 14 roku życia.

Podczas rezerwacji należy obowiązkowo podać datę urodzenia, gdyż niemowlę czy dziecko nie może podróżować na bilecie dla osoby dorosłej.

W tanich liniach lotniczych niemowlę zawsze podróżuje na kolanach osoby dorosłej, dlatego podczas podróży na jedno niemowlę musi przypadać przynajmniej jeden dorosły. Niemowlęta podróżują zawsze za stałą opłatą – jest ona ustalana indywidualnie przez linie lotnicze i jest niezależna od ceny biletu. Z kolei bilety lotnicze dla dzieci kosztują tyle samo, ile bilety dla dorosłych.

W rejsowych liniach lotniczych niemowlęta objęte są zniżką, ale jest ona ustalana indywidualnie przez każdego przewoźnika; dzieciom zazwyczaj przysługuje zniżka na poziomie 33%. Większość linii lotniczych za dzieci uważa osoby w wieku od 2 do 11 roku życia, natomiast młodzież – od 12 do 17 roku życia.

Pamiętaj, że w tanich liniach lotniczych niemowlęciu nie przysługuje bagaż podręczny ani bagaż rejestrowany.

Pamiętaj, że dzieci nie mogą zajmować siedzeń przy wyjściach awaryjnych, nad skrzydłami oraz na początkuna końcu kabiny.

Uwaga – noworodki mogą podróżować od 8 dnia życia, ponieważ w pierwszym tygodniu po urodzeniu układ krążenia i oddechowy są zbyt słabe.

Tanie linie lotnicze nie oferują usługi przewozu dzieci bez opieki osób dorosłych. Z kolei rejsowe linie lotnicze oferują taką usługę, ale dziecko musi mieć skończone 4 lub 5 lat w zależności od linii lotniczych.

Czy ten artykuł zawierał przydatne informacje?

Tak Nie
* - pola wymagane

Podziel się tym artykułem przez e-mail

Wyszukiwanie połączenia

Link: http://www.biletylotnicze.pl/poradnik-podroznika/Pasazerowie-specjalni/Niemowleta-dzieci-i-mlodziez