Poradnik Podróżnika

pdf drukuj Podziel się wrzuć na Facebooka wyślij e-mailem

Czy ciężarne kobiety mogą podróżować samolotem?

Czy ciężarne kobiety mogą podróżować samolotem?

Jeśli nie ma przeciwwskazań lekarza, kobiety w ciąży mogą podróżować samolotem, aczkolwiek różne linie lotnicze inaczej regulują zasady przewozu kobiet ciężarnych.

Tanie linie lotnicze

W liniach easyJet kobiety w ciąży do 27 tygodnia włącznie mogą podróżować bez zaświadczenia lekarskiego. Kobiety w ciąży miedzy 28 a 35 tygodniem włącznie powinny posiadać zaświadczenie (datowane nie wcześniej niż 5 dni przed datą wylotu) wydane przez lekarza. Linie Wizz Air nie pozwalają na przelot swoimi samolotami kobietom po 34 tygodniu ciąży, a kobietom powyżej 28 tygodnia ciąży zaleca zasięgnięcie porady lekarskiej odnośnie podróży lotniczej. Z kolei Ryanair zezwala na podróż kobietom do 36 tygodnia ciąży w przypadku ciąży pojedynczej oraz do 32 tygodnia w przypadku ciąży mnogiej. Linie Air Berlin przewożą kobiety w ciąży do 4 tygodnia przed wyliczonym terminem porodu. Linie mogą zażądać przedłożenia książeczki zdrowia ciężarnej lub zaświadczenia lekarskiego, z którego wynika, że nie upłynął jeszcze 35 tydzień ciąży. W linach Germanwings kobiety w ciąży mogą podróżować na pokładzie samolotów do zakończonego 36 tygodnia ciąży, ale muszą posiadać zaświadczenie lekarskie.

Rejsowe linie lotnicze

W liniach lotniczych LOT od momentu, gdy ciąża staje się widoczna, aż do 36 tygodnia włącznie, pasażerka powinna posiadać zaświadczenie lekarskie, które będzie zezwalało na przelot. Z kolei Lufthansa zezwala na podróż kobietom w ciąży do 36 tygodnia lub do 4 tygodnia przed przewidzianym terminem za wyjątkiem lotów do Kanady. Lecąc do Kanady, kobiety 28 tygodniu ciąży powinny posiadać przy sobie aktualne zaświadczenie wystawione przez lekarza, potwierdzające, że ciąża jest niezagrożona oraz podające przewidywany termin porodu. W przypadku linii British Airways kobiety ciężarne do 36 tygodnia mogą podróżować samolotem, jeśli jest to ciąża pojedyncza lub do 32 tygodnia w przypadku ciąży mnogiej. Linie Air France pozwalają na podróżowanie kobietom do 8 miesiąca bez żadnych zaświadczeń, podobnie linie United Airlines. W przypadku obu linii od 9 miesiąca kobiety muszą posiadać zaświadczenie od lekarza ginekologa.

Czy ten artykuł zawierał przydatne informacje?

Tak Nie
* - pola wymagane

Podziel się tym artykułem przez e-mail

Wyszukiwanie połączenia

Link: http://www.biletylotnicze.pl/poradnik-podroznika/Pasazerowie-specjalni/Czy-kobiety-w-ciazy-moga-podrozowac-samolotem