Poradnik Podróżnika

pdf drukuj Podziel się wrzuć na Facebooka wyślij e-mailem

Warunki zwrotu biletu lotniczego

Warunki zwrotu biletu lotniczego

W tanich liniach lotniczych bilety lotnicze uznawane są za bezzwrotne. Jedynie w przypadku przykrej okoliczności śmierci pasażera, linie są skłonne do rozpatrzenia zwrotu. W takiej sytuacji należy skontaktować się z naszym biurem, dzwoniąc pod numer infolinii -  konsultant udzieli wszelkich wskazówek na temat dalszego postępowania.

W rejsowych liniach lotniczych zwrot biletu lotniczego, jeśli zostanie dokonany tego samego dnia co zakup, będzie możliwy w większości przypadków.

W większości przypadków, nawet jeśli linie lotnicze nie zwrócą kwoty za wykupiony bilet, zwracają niewykorzystane opłaty lotniskowe. Taki zwrot będzie możliwy tylko w sytuacji, kiedy pasażer nie wykorzystał całego lotu. Jeśli choć jedna cześć lotu została wykorzystana, pasażerowi nie przysługuje zwrot.

W przypadku niemożności odbycia lotu z powodu choroby większość linii nie zwraca kwoty za opłacony bilet. Dobrym zabezpieczeniem na wypadek starty środków z powodu choroby lub innych czynników zewnętrznych np. katastrof, jest wykupienie polisy ubezpieczeniowej. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z biletu lotniczego można wykupić w naszym serwisie.

Aby uzyskać wszelkie informacje na temat możliwości zwrotu, skontaktuj się z naszą infolinią.

Czy ten artykuł zawierał przydatne informacje?

Tak Nie
* - pola wymagane

Podziel się tym artykułem przez e-mail

Wyszukiwanie połączenia

Link: http://www.biletylotnicze.pl/poradnik-podroznika/Bilet-lotniczy/Warunki-zwrotu-biletu-lotniczego