Poradnik Podróżnika

pdf drukuj Podziel się wrzuć na Facebooka wyślij e-mailem

Jak zmienić dane na bilecie lotniczym?

Jak zmienić dane na bilecie lotniczym?

Jeżeli chcesz zmienić dane na bilecie lotniczym, należy skontaktować się z naszą infolinią i podać swój kod (numer) rezerwacji. Nasz konsultant dołoży wszelkich starań, by wprowadzić odpowiednie zmiany. Taka usługa jest płatna, a opłata zależy od linii lotniczych oraz rodzaju zmiany.

Należy pamiętać, że tanie linie lotnicze naliczają odpowiednią opłatę za każdą zmianę dokonaną na bilecie. Na przykład opłata za zmianę daty podróży lub nazwiska naliczana jest za pasażera dla każdego odcinka lotu. Dodatkowo pasażer musi pokryć koszt zmiany ceny w bilecie, jeśli takowa nastąpiła. Podobnie opłata za zmianę trasy lotu naliczana jest za pasażera od każdego odcinka lotu, do czego doliczana jest różnica w cenie biletu. Jeśli cena biletu na dzień, na który jest zmieniana data jest niższa niż cena pierwotnej daty, tanie linie nie zwracają różnicy w cenie.

Nie jest możliwe zmienienie biletu danej linii lotniczej na bilet lotniczy innego przewoźnika.

Zmiana danych płatnika, czyli osoby opłacającej bilet, jest bezpłatna.

Rejsowe linie lotnicze również umożliwiają zmiany na bilecie. Tacy przewoźnicy oferują różne kategorie taryf – np.  taryfy flexi, które umożliwiają zmiany bezpłatnie. Takie taryfy są jednak droższe niż taryfy podstawowe. Z kolei w taryfach promocyjnych lub taryfach najtańszych zmiany nie są możliwe lub są dokonywane za bardzo wysoką opłatą.

Czy ten artykuł zawierał przydatne informacje?

Tak Nie
* - pola wymagane

Podziel się tym artykułem przez e-mail

Wyszukiwanie połączenia

Link: http://www.biletylotnicze.pl/poradnik-podroznika/Bilet-lotniczy/Jak-zmienic-dane-na-bilecie-lotniczym